У Полтаві можна буде поласувати знаменитими kanelbullar


4 жовтня у Швеції будуть відзначати день булочки з цинамоном. У Полтаві цього дня також можна буде поласувати знаменитими kanelbullar. Для цього потрібно завітати до школи «Паросток» о 9.00 чи протягом дня. Об этом сообщает ostro.in.ua со ссылкой на СМИ.

Полтавська школа «Паросток» вже близько 20 років вивчає творчість Астрід Ліндгрен. Тієї самої, що подарувала поціновувача булочок Карлсона, веселу Пеппі та інших сміливих і самостійних героїв. За цей школа час стала своєрідним експертом в галузі шведської культури, адже у досвіді – чимало здійснених зі шведськими партнерами проєктів та взаємних візитів. І навіть фестиваль «У світі Астрід Ліндгрен», який два роки поспіль єднає тисячі талановитих дітлахів.

«Kanelbullar dag був колись створений, щоб збільшити продаж борошна та цукру, що входять до складу булочок. Проте це не завадило йому стати частиною світової культури і дуже приємним улюбленим святом. Не тільки шведським, нашим – також», – говорить випускниця школи Олександра Говорова.

«Ми випікаємо до цього дня багато булочок, щоб вдосталь насмакуватися самим, подарувати рідним і навіть надіслати нашим друзям у Посольство Швеції. Щоб вони відчули, що в Україні цінують і знають шведську культуру», – розповідає десятикласник Дмитро Нікулін.

«Мені подобається випікати смаколики, тож я завжди з радістю чекаю цього дня», – це враження восьмикласниця Ліза Проскуровська.

Цього дня у програмі – затишне читання книг Астрід Ліндгрен (саме тих сторінок, де герої так затишно ласують булочками). А центральною подією стане велика шкільна фіка з розповіддю про виїзну школу до Віммербі, на батьківщину Астрід Ліндгрен, що відбулася цього літа.

«Шведи страшенно люблять каву і п’ють її 3-5 разів на день у спеціально відведений для цього час, який і називається фіка. Фіка триває не більше 15 хвилин, але цей час «кавопиття» ніхто не має права порушувати. Зазвичай під час фіки до кави подають різноманітну випічку: пироги, печиво, тістечка і, звичайно, традиційні шведські булочки. Нашу фіку щоп’ятниці ми також чекаємо. Бо це час смачних булочок і хороших розмов», – ділиться учениця 11 класу Настя Артюх.


Джерело статті: “https://np.pl.ua/2019/10/u-poltavi-mozhna-bude-polasuvaty-znamenytymy-kanelbullar/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя