"Енергоатом" посунув Ахметова

Упродовж останнього року відбувається зміна ролей теплової та ядерної енергетики. Перша - теплова - все більше відходить на другий план. У 1990 році, за часів УРСР, теплові електростанції генерували майже 71% струму. На атомні електростанції припадало менше чверті.

За 25 років картина змінилася. Основний тренд - поступове зменшення частки ТЕС. Особливо помітною ця тенденція стала впродовж останнього року.

Читайте также: Ахметов може зупинити кілька своїх найбільших заводів

Частка НАЕК "Енергоатом" та теплових електростанцій в генерації струму, %

Джерело: ДП "Енергоринок" 

Показовими є дані за перші чотири місяці 2015 року. Сумарна частка теплових електростанцій зменшилася майже до 30%, атомних - зросла майже до 55%. Як відомо, понад 70% теплової генерації контролює компанія ДТЕК Ріната Ахметова.

Головна причина проблем в тепловій енергетиці - нестача певних марок вугілля. Як видно з наведеного нижче графіка, зниження виробництва електроенергії в тепловій генерації компенсуються зростанням в ядерній.

Обсяги проданої електроенергії об’єднаному енергоринку, кВт-год

Джерело: ДП "Енергоринок" 

Одночасно відбувається перерозподіл коштів, які держпідприємство "Енергоринок" платить за струм виробникам. Теплова генерація отримує менше грошей, "Енергоатом" - більше. Так відбувається через низку причин.

Перша - зміна обсягів виробництва.

Друга - регулювання. НКРЕКП уже двічі збільшувала тариф для "Енергоатома", тоді як темпи підвищення тарифу для ТЕС - значно повільніші.

Третя - з розрахунків вилучено ТЕС, які знаходяться на окупованих територіях.

Чи не вперше вартість електроенергії, виробленої на ТЕС та АЕС, настільки зблизилися. У травні цей розрив скоротиться ще більше.

Вартість електроенергії, середня ціна продажу об’єднаному ринку, грн

http://antikor.com.ua/articles/43531-energoatom_posunuv_ahmetova

ТОП новости

Вход

Меню пользователя